Krak Service

Naprawa wózków widłowych Katowice, Kraków, Częstochowa

W przypadku wystąpienia awarii wykorzystywanego w przedsiębiorstwie wózka widłowego niezwykle ważne jest szybkie dokonanie naprawy. Serwis wózków widłowych powinien być jednak przede wszystkim zrealizowany w sposób profesjonalny, co wiąże się z dokładną diagnozą przyczyny usterki oraz jej wyeliminowanie przy wykorzystaniu dobrej jakości części. Świadczymy kompleksowe usługi w tym zakresie, które kierujemy do osób m.in. z takich miast, jak Częstochowa, Katowice, Ruda Śląska czy Kraków. Większość czynności serwisowych jesteśmy w stanie dokonać na miejscu u klienta – po więcej informacji zapraszamy do kontaktu!

Jak zmniejszyć ryzyko awarii wózka widłowego?

Pojazdy tego typu są przeważnie dość intensywnie eksploatowane, co oczywiście przekłada się na relatywnie wysokie ryzyko ich awarii. Z tego względu zalecamy regularne wykonywanie przeglądów technicznych wózków widłowych, którymi także się zajmujemy. Dzięki nim można w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko wystąpienia usterek i tym samym konieczności ponoszenia wysokich kosztów napraw. Jeśli jednak już do nich dojdzie, najlepiej postawić na pomoc sprawdzonego serwisu – zapraszamy do skorzystania z oferty Krak Serwis.

W ramach świadczonych usług zajmujemy się usuwaniem awarii we wszystkich rodzajach wykorzystywanych obecnie wózków widłowych. Wymieniamy uszkodzone podzespoły na nowe, wysokiej jakości, ale także w razie możliwości przeprowadzamy ich regenerację, co przekłada się na oszczędność pieniędzy. Prowadzimy serwis mobilny – nasi mechanicy korzystają z pojazdów wyposażonych we wszystkie niezbędne narzędzia do wykonywania napraw.

Co najczęściej wymaga naprawy w wózkach widłowych?

System odpowiadający za podnoszenie i opuszczanie ładunków to jeden z elementów wózków widłowych, który najczęściej wymaga naprawy. Dochodzi w nim zarówno do uszkodzenia hydrauliki, w tym np. usterek skutkujących wyciekiem oleju z instalacji hydraulicznej, jak i różnych układów mechanicznych. Oprócz tego awarie często dotyczą silników. Jednak niezależnie od charakteru usterki, w każdym przypadku nieprawidłowego działania pojazdu przeprowadzamy wnikliwą diagnostykę, dzięki której możemy precyzyjnie ustalić przyczyny problemu, aby następnie je wyeliminować.

Serwis wózków widłowych Linde Śląsk

W ramach naprawy wózków widłowych zajmujemy się także wymianą opon

Oprócz awarii tych pojazdów, związanych z układem mechanicznym, hydraulicznym czy elektrycznym uszkodzeniom ulegają także opony. Z tego powodu, w ramach usług naprawy wózków widłowych, które świadczymy m.in. dla klientów z Częstochowy, Katowic, Krakowa i Rudy Śląskiej, zajmujemy się także, wymianą ogumienia. Specjalizujemy się w zakładaniu zarówno opon pneumatycznych, jak i superelastycznych. Popularne na rynku opaski i pełne ogumienie jesteśmy w stanie zdemontować zarówno w naszym warsztacie, jak i na miejscu wskazanym przez klienta. W razie nadmiernego zużycia warto wymieniać je na nowe – to gwarancja maksymalnej przyczepności pojazdu, co przekłada się na większe bezpieczeństwo korzystania z niego.

Warto regularnie serwisować wózki widłowe

Pojazdy intensywnie eksploatowane warto regularnie poddawać przeglądom i serwisować je w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia poważnych usterek. W tym celu gorąco zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług, które świadczymy zarówno stacjonarnie, jak i mobilnie, gwarantując ekspresową reakcję na każde zgłoszenie. W ramach oferty przedsiębiorcom proponujemy długofalową współpracę w zakresie konserwowania wózków widłowych.

Wpływ na częstotliwość pojawiania się awarii może mieć ponadto charakterystyka samej eksploatacji – warto z tego względu stawiać na doświadczonych operatorów. Usterki nierzadko wynikają też z użytkowania tych pojazdów w niewłaściwy sposób, czyli dopuszczania do przenoszenia zbyt ciężkich ładunków lub poruszania się na nawierzchniach, do których maszyna jest nieprzystosowana. Istotną kwestią jest także to, na jakiej jakości częściach wykonywana jest naprawa wózków widłowych. My korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, wysokiej klasy podzespołów, co jest gwarancją skutecznego usunięcia usterki – zapraszamy do kontaktu!

Poza naprawą i serwisem oferujemy także wynajem wózków widłowych – sprawdź naszą ofertę!